Bioenergoterapia – zabiegi metodą Reiki

Reiki jest energią i sztuką jej wykorzystania opartą na pięciu uniwersalnych zasadach przekazanych przez Mikao Usui. Te zasady to:

 1. Chociaż dziś nie martw się
 2. Chociaż dziś nie złość się
 3. Chociaż dziś bądź wdzięczny
 4. Chociaż dziś pracuj uczciwie
 5. Chociaż dziś bądź miły dla innych

Reiki usuwa przyczyny wszelkiego rodzaju dolegliwości, ponieważ każda dolegliwość naszego ciała czy psychiki zawsze ma jakąś przyczynę. Dzięki Reiki możliwe jest stopniowe usunięcie przyczyn choroby, jak również zapobieganie wystąpieniu choroby poprzez doenergetyzowanie danego miejsca, zanim brak równowagi energetycznej zacznie przekładać się na nasze ciało i zacznie być dla nas odczuwalny.

Jednym z efektów przyjmowania energii Reiki jest ponowne uruchomienie zdolności do samouzdrawiania (co jest naturalnym stanem każdego istnienia). Reiki usuwając przyczynę choroby, czyli to co przeszkadza w uzdrowieniu, powoduje, że możemy skuteczniej się samouzdrawiać (powracać do zdrowia).

Reiki działa na nasz umysł, migreny, bóle stawów, wszelkich organów, itp. Działa również na nasze samopoczucie i świadomość, w jakiej się znajdujemy. Pozwala nam lepiej zrozumieć oblicze choroby i samych siebie co jest niezwykle istotne by szybko powrócić do zdrowia.

.Reiki działa zawsze dla najwyższego dobra wszystkich istot, leczy wszystkie choroby duszy, umysłu i ciała. Nie oznacza to jednak, że każdy pacjent zostanie uzdrowiony!

Oddziaływanie energii Reiki można streścić w następujących punktach:

 • wspiera całkowicie naturalny proces samouzdrawiania
 • przywraca duchową i umysłową równowagę – działa na poziomie fizycznym, emocjonalnym, umysłowym i duchowym
 • reguluje gospodarkę energetyczną, rozpuszcza blokady energetyczne i sprzyja pełnemu odprężeniu
 • oczyszcza z toksyn
 • wzmacnia skuteczność działania leków
 • dostosowuje się do naturalnych potrzeb odbiorcy
 • jest lekką i bardzo przyjemną całościowo metodą uzdrawiania
 • niezwykle przyspiesza proces gojenia się ran i złamań kości (opatrunki, gips czy inne materiały nie stanowią przeszkody dla przepływu energii Reiki
 • Reiki uzupełnia inne formy praktyk medycznych (np. leczenie akademickie, masaże, psychoterapię czy ziołolecznictwo i itp.)
 • Reiki jest bardzo skuteczna we wszystkich problemach nerwicowych, stresach, lękach, niepokoju – sesje Reiki bardzo wyraźnie pomagają osobom żyjącym w stresie, Reiki ma działanie głęboko kojące, harmonizujące system energetyczny człowieka, zasilające pozytywną energią i regenerujące

W systemie tym reiki postrzegana jest jako przenikająca wszystko i wszystkich energia. Przeciętny człowiek ma ograniczone możliwości posługiwania się nią, w większości przypadków nawet nie jest w stanie jej odczuć. Aby nabyć możliwość świadomego korzystania z energii reiki trzeba zostać inicjowanym przez mistrza reiki. Podczas seminariów towarzyszących inicjacji, mistrz przekazuje techniki uzdrawiania tą energią. System reiki bazuje na podobnych założeniach jak inne gałęzie wschodniej medycyny (np. ajurweda czy medycyna chińska), czyli uznaje, że zdrowie oznacza harmonię zarówno w człowieku (jego ciele, umyśle i duchu), jak i w jego otoczeniu, zaś choroba powstaje w wyniku braku czy też zaburzenia owej harmonii. Jeśli chodzi o ciało (według wschodniej medycyny ożywiane przez nieustanne krążenie energii życiowej przez specjalne kanały – meridiany), zaburzenie może powstać np. przez zastanie się energii, zablokowanie meridianu, przez niezrównoważenie obiegu między poszczególnymi narządami lub między ciałem a otoczeniem. Reiki ma usuwać te zaburzenia na dwa sposoby: przez pobudzanie organizmu do zdrowienia oraz przez niwelowanie blokad energetycznych w czakrach i meridianach.