Coca Cola i jej nietypowe zastosowania

Coca Cola i jej nietypowe zastosowania

Aby usunąć tłuste plamy, wystarczy dodać odrobinę Coca-Coli podczas cyklu prania, lub bezpośrednio na odzież. Pozbędzie się plamy bez żadnego problemu.

Coca Cola i jej nietypowe zastosowania

Coca-Cola jest tuż po wodzie najczęściej spożywanym napojem na całym świecie – jej charakterystyczny smak i czerwoną butelkę znamy praktycznie wszyscy, bez względu na szerokość geograficzną, w której żyjemy. Jednak od kilku lat eksperci biją na alarm, że Coca-Cola może bardzo poważnie odbić się na naszym zdrowiu. Ten napój gazowany zawiera ogromne ilości cukru oraz inne substancje, które w krótszej lub dłuższej perspektywie mogą wywołać poważne spustoszenie w naszym organizmie. Spożywanie Coca-Coli prowadzi do szeregu zmian metabolicznych, które występują praktycznie natychmiast po wypiciu chociażby jednej szklanki tego napoju. Na dłuższą metę jej nadmiar w diecie prowadzi do chorób, takich jak: otyłość, cukrzyca, osteoporoza, zaburzenia układu oddechowego i układu nerwowego, przedwczesne starzenie się organizmu, itp. Czy znasz pozakulinarne wykorzystanie Twojego ulubionego napoju? Poniżej przedstawiamy kilka niecodziennych zastosowań Coca-Coli, o których z pewnością jeszcze nie słyszałeś. Przeczytaj koniecznie, na pewno Cię zaskoczymy!

Coca-Cola – Doskonały płyn do czyszczenia toalet

Na Twojej muszli klozetowej pojawiły się nieestetyczne plamy? Jeśli tak, wystarczy, że wlejesz do niej trochę Coca-Coli i pozostawisz na godzinę, następnie usuń brud. Nie musisz kupować specjalnych produktów do czyszczenia toalety ani szorować brudu – skutecznie pomoże Ci w tym Twój ulubiony napój gazowany!